Aby pobrać aktualny cennik produktów, wybierz producenta

Aby otrzymywać specjalne oferty oraz aktualny cennik naszej firmy, prosimy zapisać się do naszego newslettera:


P.P.H.U. GROWO
Tomasz Wierciński
ul. Gen. Świerczewskiego 28
66-200 Świebodzin
Start   /   Partnerzy

Partnerzy

drukuj

ITRON Polska Sp. z o.o. (dawniej ACTARIS Polska Sp. z o.o.) działa na rynku polskim od 1994 roku będąc polskim oddziałem korporacji Schlumberger, a obecnie Itron Group. Firma oferuje urządzenia i systemy do pomiaru energii cieplnej, elektrycznej, gazu i wody.Oferta firmy ITRON obejmuje wodomierze i ciepłomierze domowe, jak i wodomierze i ciepłomierze do zastosowań handlowych i przemysłowych oraz systemy pomiarowe i zdalnego odczytu przewodowe np.: M-BUS i bezprzewodowe (radiowe) CYBLE.

AMPS Sp. z o.o. (All Media Prepaid Systems) z siedzibą w Kielcach zajmuje się produkcją systemów przedpłatowych do rozliczania mediów oraz innych urządzeń elektronicznych. Ich urządzenia są w stanie pracować w połączeniu z produktami najważniejszych polskich producentów wodomierzy. W naszej ofercie znajdą Państwo system przedpłatowy do wody, inteligentne zawory, moduły GSM, liczniki impulsów oraz dozowników wody produkcji właśnie firmy AMPS.

ANTAP Grupa sp. z o.o. jest firmą usługowo-handlową działającą na polskim rynku od 1990r. Początki działalności firmy skoncentrowane były na produkcji i sprzedaży urządzeń kontrolno-pomiarowych do systemów ciepłowniczych oraz ich legalizacji i serwisie. W następnych latach działalność firmy została rozwinięta o tematykę klimatyzacji pomieszczeń basenowych.

AQUATHERM PPH sp. j. jest producentem znajdujących zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki urządzeń, charakteryzujących się niezawodnością, najwyższą potwierdzoną certyfikatami jakością oraz precyzją pomiaru. W okresie swej obecności na rynku AQUATHERM rozwijał ofertę w zakresie urządzeń techniki grzewczej, armatury, systemów zdalnego odczytu danych z urządzeń pomiarowych. Marka ciepłomierzy SUPERCAL stała się znana i ceniona nie tylko na rynku Polskim. Aktualnie działalność firmy została skoncentrowana wokół prac badawczo-rozwojowych dotyczących ciepłomierzy SUPERCAL.

AQUATHERM PPH sp. j. działające na krajowym rynku branży ciepłowniczej od 1990 roku, powierza swojej siostrzane firmie - ANTAP Grupa sp. z o.o. dystrybucje produkowanych ciepłomierzy oraz obsługę serwisową: gwarancyjną i pogwarancyjną ich elementów składowych. Sprzedaż dotychczas oferowanych urządzeń: wodomierzy, przetworników przepływu, armatury, systemów zdalnego odczytu danych z urządzeń pomiarowych oraz przeprowadzanie szkoleń i doradztwo techniczne przekazane zostaje również do działalności firmy ANTAP Grupa sp. z o.o.

APATOR S.A. - firma z ponad pięćdziesięcioletnimi tradycjami. Lider na krajowym rynku aparatury łącznikowej i pomiarowej. Od 1996 roku akcje spółki notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma należy do elitarnego klubu Akademii Marek Polskich KIG. W Grupie Apator pełni wiodącą rolę dzięki organizacji i koordynacji działań. Oferta handlowa Apatora obejmuje szeroką gamę aparatury łącznikowej niskiego napięcia, przeciwprzepięciowej, pomiarowej i systemów pomiarowych.

Fabryka Wodomierzy PoWoGaz S.A. jest jedną z największych firm w Polsce i Europie produkujących wodomierze, ciepłomierze i przepływomierze oraz inne urządzenia w branży wodociągowej. Początki dzisiejszego PoWoGazu sięgają lat dwudziestych XX wieku. W 1925 roku utworzono w ramach Wodociągów Miejskich Miasta Poznania Warsztaty Wodomierzowe. Rok później w 1926 roku założono Spółkę Polski Wodomierz. Od tego czasu PoWoGaz stale się rozwijając nawiązał współpracę z wieloma firmami z całego świata. W 1991 roku przeprowadzono prywatyzację przedsiębiorstwa i przekształcono je w spółkę akcyjną pod nazwą Fabryka Wodomierzy PoWoGaz S. A. W 1995 r. firma podjęła decyzję o przebudowie funkcjonującego systemu kontroli jakości i dostosowaniu go do standardów międzynarodowych norm serii ISO 9000. Wdrożony oraz certyfikowany w 1996 roku System Zarządzania Jakością zapewnia że wodomierze, ciepłomierze oraz inne wyroby fabryki PoWoGaz są produktami o najwyższej jakości i świadczą o wysokim poziomie świadczonych przez firmę usług. Produkując swe wyroby PoWoGaz posługuje się wieloma własnymi patentami i wzorami użytkowymi. Wysoka jakość oferowanych wyrobów i usług oraz nowoczesne formy zarządzania stawiają Fabrykę Wodomierzy PoWoGaz SA w Poznaniu w czołówce europejskich producentów między innymi takich wyrobów jak wodomierze i ciepłomierze.

30 kwietnia 2008 roku Fabryka Wodomierzy PoWoGaz SA. została przejęta przez spółkę APATOR S.A. APATOR PoWoGaz SA z siedzibą w Poznaniu jest jednym z największych producentów wodomierzy mieszkaniowych i przemysłowych w Polsce oraz posiada również bardzo mocną pozycję na rynkach zagranicznych. Włączenie PoWoGaz SA do Grupy APATOR jest kolejnym etapem realizowanej strategii skierowanej na uzyskanie pozycji lidera na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej zarówno w zakresie aparatury pomiarowej jak i łącznikowej.

AVK ARMADAN Sp. z o.o. to firma handlowa, wyłączny reprezentant duńskiej AVK w Polsce, działający poprzez sieć dystrybucyjną.
W 1999 roku firma AVK ARMADAN zbudowała i oddała do użytku nową fabrykę w Polsce, następnie roz-budowaną w 2001 roku. Obecnie jest to największy zakład tego typu w kraju (pow. 10 000 m2). Fabryka posiada wszelkie możliwe certyfikaty typu ISO9001:2000, ISO14001, PN-N 18001 Ohsas 18001. Firma produkuje armaturę wodociągową sprzedawaną w kraju, jak i za granicą.

BROEN

Od momentu założenia w roku  1948, BROEN A/S wprowadzał na rynek produkty najwyższej jakości , bezpieczne i skutecznie sterujące przepływem mediów naturalnych.

Dziś, BROEN jest liderem w wytwarzaniu systemu produktów do :

• Building Installations  – Instalacji domowych
• Building Controls        – Instalacji do regulacji przepływu
• District Heating & Gas – Instalacji cieplowniczych i gazowych

Firma międzynarodowa
BROEN jest firmą naprawdę miedzynarodową .

Sprzedajemy więcej niż 70% naszej produkcji poza Polską , poprzez nasze firmy córki i sieć partnerów handlowych na całym świecie. Zatrudniamy ponad 800 pracowników.

BMeters jest producentem wysokiej jakości urządzeń do pomiaru zużycia wody (wodomierze, ciepłomierze, przepływomierze) stosującym od 14 grudnia 2000 roku system kontroli jakości odpowiadający przepisom Normy UNI EN ISO 9001:2000, które dotyczą procesu inżynierii, projektowania, produkcji i sprzedaży własnych produktów. Wodomierze firmy BMeters posiadają homologację w klasie najbardziej restrykcyjnych norm CEE 75/33 – ISO 4064. Laboratorium legalizujące wodomierze i ciepłomierze otrzymało certyfikat ministerstwa przemysłu PROT.552510 do wykonywania "kontroli pierwszej" i stemplowania zgodnie z normą CEE.

Firma BOHAMET działa na rynku od 1985r., jest między innymi producentem różnorodnej armatury przemysłowej. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości oferowanych przez firmę wyrobów wdrożono w procesie produkcji system zarządzania jakością ISO 9001:2000. Produkcję armatury żeliwnej przemysłowej, kształtek żeliwnych z żeliwa szarego do systemów wodno- kanalizacyjnych uruchomiono w 1990 roku. Zakład był prekursorem na rynku polskim w zakresie produkcji zasuw z uszczelnieniem gumowym.

P.H.U. Domex Jarosław Łubianka powstała w roku 1993. W roku 2003 przekształciła się w Domex Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie. Dzięki fachowej obsłudze i szerokiej ofercie produktów budowlanych w przeciągu zaledwie kilku lat stała się ona znaną firmą, już nie tylko w regionie, ale również na terenie całej południowej Polski. Dynamiczny rozwój firmy doprowadził do powstania sieci kilkunastu punktów handlowych na terenach województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego i Opolskiego. Firma jest cenionym dostawcą armatury wodociągowej.

P.H.U. „EFEKT” to firma zajmująca się dostawami armatury dla branży wodociągowej oraz surowców i materiałów dla przemysłu hutniczego działająca od 1999 roku. Oferowane wyroby produkowane są zgodnie z normami ISO 9001:2000.
Przedmiotem działalności firmy jest między innymi produkcja armatury przyłączeniowej i zaporowej dla instalacji wodociągowo – kanalizacyjnych, w skład której wchodzą m.in.: zasuwy, nawiertki, skrzynki uliczne itp. Potwierdzeniem jakości jest certyfikat norm europejskich ISO 9001-2000.

ENKO S.A. - Gliwice Firma ENKO powstała w 1991 r. i początkowo działała jako Gliwickie Zakłady Urządzeń Elektronicznych ENKO s.c. W związku z dynamicznym rozwojem w lutym 1996 roku ENKO została przekształcona w Spółkę Akcyjną, a w lipcu 1996 roku uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej. Siedziba firmy mieści się w Gliwicach. Głównym celem naszej firmy jest realizacja potrzeb klientów oraz promocja polskich maszyn, urządzeń i technologii na całym świecie. Naszym czołowym produktem są przepływomierze elektromagnetyczne, których firma ENKO jest największym producentem w Polsce. Produkowane przez nas przepływomierze typu MPP-04 posiadają zatwierdzenie typu G.U.M. i mogą być legalizowane. Przepływomierze służą między innymi do odmierzania dawek, do sterowania pompami i różnego typu zawieradłami. Mają nowoczesną konstrukcję zarówno po stronie mechanicznej jak i elektronicznej.

Eotech to nowoczesna firma powstała na bazie długoletnich doświadczeń ludzi ją tworzących. Wszyscy pracownicy współtworzyli historie innych firm branży instalacyjnej. Kilka lat temu postanowili stworzyć nowoczesną firmę handlową branży instalacyjno-sanitarnej oraz spełnić swoje marzenie uruchamiając zakład produkcyjny.

Firma Eotech prowadzi specjalistyczną produkcję dla branży instalacyjnej i sanitarnej. Jest producentem studni wodomierzowych EMROZ dla takich grup jak POLSKIE SKŁADY ARMATURY Sp. z o.o. oraz SBS Sp. z o.o. Poprzez sklep internetowy oraz jedną z największych w Polsce hurtowni internetowych oferujemy ponad 20 tysięcy produktów branży instalacyjnej, sanitarnej i grzewczej. Firma Eotech świadczy także usługi consultingowe.

Firma EWE Armatura Polska Sp. z o.o. powstała w 2001 roku jako spółka córka firmy WILHELM EWE Armaturen GmbH & Co. z Brunszwiku (Braunschweig, Niemcy). W 2004 roku otwarto biur handlowe z siedzibą we Wrocławiu. Istniejąca na niemieckim rynku od 1946 roku firma WILHELM EWE Armaturen GmbH & Co. jest producentem armatury wodociągowej oraz gazowej. Firma produkuje kompletne wodociągowe przyłącza domowe, począwszy od nawiertek na rurociągach głównych, a skończywszy na zestawach wodomierzo-wych montowanych na granicy sieci zewnętrznej i instalacji wewnętrznej. Firma posiada wprowadzony system jakościowy ISO 9001 potwierdzony certyfikatem jakości DVGW wg DIN EN ISO 9001. Na rynku polskim oferowane są następujące grupy produktów : zestawy wodomierzowe z akcesoriami, niewłazowe studnie wodomierzowe, zawory antyskażeniowe typu EA i EB, armatura do nawiercania, hydranty ogrodowe oraz stojaki hydrantowe. Wszystkie oferowane produkty są dopuszczone do kontaktu z wodą pitną i posiadają stosowne atesty.

Polska Fabryka Wodomierzy i Ciepłomierzy FILA z siedzibą w Sztumie rozpoczęła działalność 21 marca 1982 roku. Obecnie produkuje wodomierze domowe i przemysłowe, ciepłomierze, gazomierze, armaturę oraz meble łazienkowe wysokiej jakości. Od dnia 16 kwietnia 2006 Polska Fabryka Wodomierzy i Ciepłomierzy FILA spełnia wymagania normy ISO 9001:2000. Wdrożony w firmie system jakości świadczy że produkowane tam wodomierze, ciepłomierze i armatura sanitarna są produktami o najwyższej jakości.

Filtry studzienne S.C. Jest firmą o całkowicie polskim kapitale. Współpracują z wiodącymi producentami wyposażenia studni głębinowych w Europie. Ich specjaliści dysponują wieloletnim doświadczeniem w branży. Oferowane przez nich wyroby wykonywane są przy zastosowaniu najnowszych technologii w produkcji kolumn filtracyjnych. W hydrogeologii - dostarczone filtry zostały z sukcesem zabudowane na głębokości 700m, a w otworach termalnych do głębokości 1700 m.
Wszystkie produkty posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny. Kolumny filtracyjne z rur PVC produkowane są wg polskich norm PN-EN 1452-2 i PN-93/6-02319 oraz niemieckiej DIN 4925. W ofercie firmy „Filtry Studzienne” znajdą Państwo: rury studzienne PVC i stalowe, filtry studzienne siatkowe, rury pompowe stalowe, pompy głębinowe, głowice studzienne stalowe i PVC, obudowy studni, osprzęt studzienny, materiały płuczkowe i uszczelniające , sondy do pomp ciepła, materiały do regeneracji studni.

Zakłady Tworzyw Sztucznych "Gamrat" Spółka Akcyjna jest jednym z największych przetwórców tworzyw sztucznych w kraju. Przedmiotem jej działalności jest przetwórstwo tworzyw sztucznych dla potrzeb budownictwa. Ponad siedemdziesięcioletnia tradycja działalności firmy skutkuje wysoką jakością jej wyrobów. W kwietniu 2007 roku zostało potwierdzone certyfikatem wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego spełniającego wymagania normy ISO 14001:2004. Firma uzyskała też certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 oraz certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na zgodność z wymaganiami PN-N 18001:2004.

Georg Fischer Dystrybucja Wody i Gazu Rury, kształtki, zawory i inne elementy instalacji muszą być podłączone w sposób bezpieczny i niezawodny.Zarówno w przypadku dystrybucji wody jak i gazu, na liniach głównych, serwisowych czy hydrantach, pierwszorzędne znaczenie ma bezpieczne połączenie - zwłaszcza w przypadku różnych materiałów. GF Piping Systems oferuje właściwe rozwiązania nawet w najtrudniejszych warunkach.

Honeywell Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 1993 roku, jednakże pierwsze kontakty handlowe zostały nawiązane już w latach 60-tych. W 1990 roku otworzono przedstawicielstwo Honeywell w Warszawie, w 1993 roku przekształcono przedstawicielstwo w Honeywell Sp. z o.o. – spółkę prawa polskiego, w 1996 roku uzyskano certyfikat potwierdzający wdrożenie normy ISO 9001. W ofercie firmy są między innymi: zawory zwrotne i antyskażeniowe, zawory napełniające, filtry siatkowe oraz regulatory ciśnienia.

Firma PHU Hydrobud-Poznań rozpoczęła swą działalność w 1993 r. w Poznaniu. Podstawowy asortyment obrotu firmy to złącza zaciskowe PLAST do rur PE do wody firmy STP (Hiszpania).
Po nawiązaniu współpracy z dostawcami z Europy Zachodniej (Francja, Hiszpania, Włochy, Niemcy), ofertę rozszerzono m.in. o: kształtki i zawory kulowe u-PVC - klejone, odwodnienia liniowe z PP i PVC, kinety kanalizacyjne, przejścia szczelne oraz opaski i zbiorniki zaworowe.
Aktualnie Hydrobud-Poznań jest wyłącznym przedstawicielem firmy STP-Hiszpania w zakresie złączy zaciskowych PLAST - na terenie Polski. Współpraca z innymi dostawcami opiera się na długoletnich umowach handlowych.
Od 1995 roku Hydrobud-Poznań bierze aktywny udział w targach instalacyjnych w Polsce - targi "Budma" "Instalacje", "Wod-Kan" i za granicą - w Kijowie.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Instal - Art Spółka Jawna to firma która rozpoczęła działalność w 1985 roku w zakresie produkcji armatury grzewczej i sanitarnej z mosiądzu. Długoletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra pracownicza oraz ciągle unowocześniany park maszynowy, stawiają firmę wśród najlepszych. Instal-Art współpracuje z największymi zakładami i hurtowniami w Polsce: Powogaz, Tadmar, Elster, Actaris, Valvex. W ofercie firmy znajdują się miedzy innymi:

  • półśrubunki,
  • śrubunki proste i kątowe,
  • konsole,
  • przedłużki, nyple, mufy i redukcje,
  • złączki do lutowania miedzi.

Materiały, z których produkowane są wyroby, posiadają atesty higieniczne oraz spełniają wymagania norm europejskich EN, gwarantując dobrą jakość i niezawodność wyrobów.

Firma KADIMEX od początku swojego powstania jest przede wszystkim firmą handlowa oraz ze względu na specyfikę oferowanego towaru firmą usługową. W ofercie firmy znajdują się produkty wybijających się polskich i europejskich producentów sprzętu pożarniczego i pomocniczego straży i służb publicznych.
Dbając o wysoką jakość oferowanych towarów, firma KADIMEX przeprowadza ich certyfikację i szczegółowe badania. W grudniu 2007 roku KADIMEX wdrożył system jakości ISO 9001 oraz system AQAP 2120. Oferowane przez firmę produkty posiadają certyfikaty CE oraz świadectwa dopuszczenia CNBOP potwierdzające zgodność z normami europejskimi oraz krajowymi.

Firma P.H.U. "Metering" rozpoczęła działalność w 2001 roku, pod nazwą "Wodmix". W 2004 roku uległa zmianie nazwa firmy na P.H.U. "Metering", która funkcjonuje po dzień dzisiejszy. W 2007 roku P.H.U. "Metering" podjął stałą współpracę z czołowym światowym producentem urządzeń pomiarowych, firmą Actaris Polska Sp. z o.o. oraz z firmą Wasser-Geraete GmbH . Firma P.H.U. "Metering" jest w trakcie wdrażania systemu zarządzania jakością ISO 9001.

METRON

Zalążkiem dzisiejszej firmy było powstanie w 1920 roku toruńskiego "Gazomierza". Przez 85 lat istnienia METRON Fabryki Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń zmieniały się nazwy i Zarząd Fabryki, jednak niezmienna pozostaje tendencja do dynamicznego rozwoju firmy. Modernizacja fabryki, wdrażanie i stosowanie nowych technologii, konsekwentna rozbudowa i modernizacja, wzrost świadomości i doświadczenia pracowników owocuje coraz większym udziałem na rynku krajowym i zagranicznym.

Z dniem 01.01.2001 r. Fabryka Wodomierzy i Zegarów METRON w Toruniu została sprywatyzowana poprzez przekazanie do odpłatnego korzystania spółce pracowniczej pod nazwą METRON - INVESTMENT Sp. z o.o.
METRON - INVESTMENT jest firmą, która istnieje na rynku polskim już od wielu lat, a więc w rzeczywistości nastąpiło połączenie dwóch firm i dwóch potencjałów: FWiZ METRON oraz spółki założonej przez ponad 1000 pracowników METRON-u.
W efekcie zaowocowało to utworzeniem nowego podmiotu w polskim sektorze produkcji precyzyjnych przyrządów pomiarowych i usług rozliczeniowych.
Po to by dać wyraz nowej strategii METRON - INVESTMENT, jako połączona Firma, przyjęła nową nazwę, która najlepiej odzwierciedla cały profil działalności firmy:


METRON Fabryka Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń Sp. z o.o.

Stały rozwój Firmy przynosi liczne nagrody i wyróżnienia:

- Medal Europejski VIII edycji za "Radiowy System Odczytu Danych Pomiarowych"
- Medal Europejski IX edycji za "Wodomierz jednostrumieniowy Copernicus"
- Medal Europejski XI edycji za "Ciepłomierz METRONIC Mini"

 

Przedsiębiorstwo MPJ powstało w roku 1972 jako jedno z pierwszych w Polsce prywatnych przedsiębiorstw przetwarzających tworzywa sztuczne. Wiodącym wyrobem są złączki skręcane z polipropylenu do łączenia rur PE, które uzyskały duże uznanie na rynku instalacyjnym. Poprzez nowoczesny marketingowy model zarządzania firmą, nastawiony na rozpoznanie realnych potrzeb każdego klienta i ich zaspokojenie, rozszerzona została oferta o pełen asortyment złączek i kształtek wykorzystywanych w zewnętrznych sieciach z rur PE. Najwyższa jakość to motto wszelkich działań firmy - od wstępnych rozmów z klientami, poprzez wybór, doradztwo techniczne i dostawę. Jest pierwszą w Polsce firmą produkcyjną, która wdrożyła sytem ISO 9001: 2000 na produkcję i sprzedaż złączek skręcanych z PP do łączenia rur PE. Potwierdzeniem jakości jest szeroki krąg odbiorców od wielu lat, jak również brak reklamacji dotyczących jakości naszych wyrobów. W standardzie swojego działania zapewniane są Państwu: szeroka gama oferowanych produktów, ciągłość dostaw, szybka reakcja na potrzeby rynku, wieloletnią gwarancję na wszystkie oferowane produkty

Firma Santech Sp. z o.o. działająca od 1987 roku jest firmą inżynierską, której działalność polega na świadczeniu usług i handlu towarami a także produkcją wysoce specjalistycznych stanowisk do legalizacji wodomierzy, ciepłomierzy oraz ich części składowych. Santech Sp. z o.o. jest firmą o ogólnopolskim zasięgu a w branży metrologicznej oraz handlu i usługach związanych z opomiarowaniem mediów : wody i ciepła , także jedną z wiodących firm w kraju. Ścisła współpraca z firmą Sensus (producentem liczników wody i ciepła) gwarantuje stały dostęp do najnowo-cześniejszych w świecie rozwiązań w tej dziedzinie. W 2004 roku wdrożono zintegrowany system zarządzania jakością firmy. System ten obejmuje : PN-EN ISO 9001:2001, PN-EN ISO 14001:1998 oraz PN-N-18001:2004. W 2005 roku Santech Sp. z o.o. została laureatem III edycji konkursu Solidna Firma. Startując w XV edycji prestiżowego konkursu Teraz Polska otrzymała nominację w kategorii usług.

W roku 1991 francuska Firma SAPPEL utworzyła wraz z Romanem Świerz Spółkę pod nazwą MIROMETR z siedzibą w CIESZYNIE. SAPPEL S.A. Francja przekazał swoją technologię i urządzenia produkujące wodomierze, liczniki cieczy i systemy odczytu.W roku 1998 MIROMETR wchodzi do Grupy HYDROMETER – SAPPEL – MOM - EWT. W roku 2001 MIROMETR uzyskuje certyfikat ISO 9002, w roku 2003 certyfikat ISO 9000:2000, w roku 2006 certyfikat ISO 9001:2000, a w roku 2007 certyfikat MID.

Siemens Polska Sp. z o.o.  Siemens – jako marka rozpoznawana na całym świecie – chce być strategicznym partnerem polskiej gospodarki, oferując innowacyjne usługi, produkty i rozwiązania, które pomagają klientom  firmy w osiąganiu sukcesów w zakresie automatyki i techniki napędowej. Oferta działu automatyki firmy Siemens wciąż udoskonalonych i coraz bardziej technologicznie zaawansowanych produktów i usług dla przemysłu pozwala zaoferować rozwiązania doskonale dopasowane do specyficznych potrzeb poszczególnych sektorów produkcji. Dzięki inwestycjom oraz zarządzaniu rozwojem w skali globalnej możemy przedstawić naszym Klientom najnowocześniejszą na świecie ofertę automatyki i napędów przemysłowych.

STILBOS od 1994 roku specjalizuje się w produkcji zabezpieczeń liczników (w tym wodomierze i ciepłomierze) oraz innych urządzeń pomiarowych. Oferuje również nowoczesne rozwiązanie w postaci plastikowej, numerowanej plomby linkowej - zastępującej tradycyjną plombę ołowianą. Wyroby tej firmy gwarantują w 100% zabezpieczenie plombowanych urządzeń, co zostało potwierdzone opiniami Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji oraz tym że posiadają ochronę patentową Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki temu P.P.H.U. Stilbos Janusz Mościcki jest czołowym producentem zabezpieczeń liczników na rynku polskim.

Zakład Elektroniki Pomiarowej TECHMAG powstał w 1994r. Główną działalnością firmy jest produkcja przepływomierzy elektromagnetycznych, przemysłowych mierników cyfrowych, konwerterów (repeaterów) sieci RS485, zwężek pomiarowych.
Zajmujemy się również kompletacją urządzeń pomiarowych i automatyki.
Oferujemy urządzenia firm NIVELCO, ENDRESS-HAUSER.
Od początku działalności związani jesteśmy z branżą wodno-ściekową, ciepłownictwem, przemysłem chemicznym, przemysłem spożywczym.
Nasze urządzenia z powodzeniem znalazły zastosowanie w wielu układach pomiarowych i sterujących w całym kraju.

Firma TEHACO Sp. z o.o. została założona w Gdańsku w 1989 roku pod pierwotną nazwą „TH-Consulting Osowa” Sp. z o.o.

W początkowym okresie działalności firmy zakresem naszej oferty odpowiadaliśmy na zapotrzebowanie przemysłu stoczniowego. W ciągu kilku lat wyposażyliśmy kilkadziesiąt statków budowanych w stoczniach polskich w armaturę regulacyjną i zaporową. Obecnie specjalizujemy się w produkcji armatury przemysłowej na potrzeby przemysłu ochrony środowiska, sektora wodno-kanalizacyjnego oraz gospodarki morskiej.

Wyroby firmy TEHACO powstają na podstawie projektów opracowanych przez własnych doświadczonych specjalistów. Z dumą podkreślamy, że w 1997 roku na zasuwy nożowe uzyskaliśmy Patent nr 185201. Nasza produkcja armatury oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych spełniających wymagania określone w normach europejskich. Ponadto zapewniamy usługi w ramach projektów automatycznego sterowania procesami przesyłu mediów płynnych, regulacji temperatury i ciśnienia, doradztwa technicznego, kompletacji dostaw oraz serwisowe. Dzięki temu gwarantujemy naszym Klientom optymalne rozwiązania problemów zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

VAG Armatura Polska Sp. z o.o. swoje początki ma już w roku 1872 jako Bopp & Reuther, a w dzisiejszej postaci pojawił się na początku lat 20 XX wieku po przyłączeniu się kilku innych producentów. Przez dziesięciolecia VAG zmieniał się, aby stać się nowoczesnym, światowym dostawcą rozwiązań. Dzisiaj firma posiada zakłady produkcyjne w wielu państwach, jak np.: Czechy, Niemcy, Chiny, Polska. Jak sami mówią ich głównym celem jest nowoczesne zarządzanie zasobami wodnymi, by zachować równowagę gospodarki wodnej. Bez firmy VAG dostawa i dystrybucja wody nie wyglądałaby tak jak dzisiaj. Gdziekolwiek mamy do czynienia z uzdatnianiem, transportowaniem, magazynowaniem i dostarczaniem wody, produkty firmy VAG takie jak zasuwy i przepustnice, zawory suwakowe i stożkowo-strumieniowe, zawory regulacyjne i hydranty, odgrywają ważną rolę. Rzadko można spotkać stacje uzdatniania wody, stacje pomp lub oczyszczalnie ścieków, w których nie zainstalowana byłaby armatura VAG. Trwałość i dziesięciolecia niezawodnego funkcjonowania świadczą same za siebie. Naprawa lub wymiana zaworów, które często ważą wiele ton, takich jak te, które stosowane są w zaporach, jest bardzo drogie. Dostawa i dystrybucja wody oraz oczyszczanie ścieków są bardzo wymagającym procesami. Armatura musi wytrzymywać wysokie ciśnienia, ekstremalne temperatury i warunki pogodowe. Czy w przypadku instalacji na pustyni, czy w warunkach klimatu tropikalnego, musi zostać zastosowany odpowiedni materiał. Wiemy od naszych klientów, że nasza armatura działa niezawodnie pięćdziesiąt i więcej lat, a w niektórych przypadkach nawet ponad sto lat.

Firma "ZETKAMA S.A Zakład Węgierska Górka" została utworzona z połączenia Fabryki Armatury i Odlewni S.A. Węgierska Górka oraz Metalpol Węgierska Górka Sp. z o.o. Firma istnieje od ponad 170 lat, powstała w 1838 roku i jest jednym z najstarszych zakładów branży metalurgicznej w Polsce. W 2008 roku spółka ZETKAMA S.A. wydzierżawiła firmę co spowodowało zmianę nazwy zakładu na "ZETKAMA S.A. Zakład Węgierska Górka".
Zakład posiada Certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością: ISO 9001:2000, ISO TS 16949:2002, ISO 14001:2004 oraz ISO 18000.
Zakład jest producentem: odlewów z przeznaczeniem dla przemysłu samochodowego i maszynowego, wyrobów dla kolejnictwa, armatury przemysłowej - zasuw klinowych kołnierzowych z miękkim uszczelnieniem z żeliwa sferoidalnego, zasuw gwintowanych z żeliwa sferoidalnego, hydrantów nadziemnych i podziemnych, skrzynek ulicznych do zasuw i hydrantów, studni wodomierzowych, kształtek kołnierzowych z żeliwa szarego i sferoidalnego.

Do góry